Šiandien, birželio 1 dieną,  Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijoje prasidėjo tęstinis Erasmus+ projekto « Communiquons jusqu`à la Compréhension pour une meilleure Union » („Bendravimu ir supratimu į tvirtesnę bendrystę“) virtualus susitikimas.  Projekte be mūsų gimnazijos dalyvauja dar  4 mokyklos:

1.  Merletcollege, Grave (Nyderlandai)

2.  Lycée génral et technologique de Mirepoix, Mirepoix  (Prancūzija)

3. IES Sierra del Segura , Elche de la Sierra (Ispanija)

4.  I.S.I.S. Sandro Pertini, Afragola (Italija)

Susitikimą organizuoja Ispanijos mokykla. Dėl pandemijos mokiniai negalėjo išvykti į realų susitikimą,   2020 metų kovo mėnesį, todėl nutarta susitikti virtualiai   Zoom platformoje.  Veiklos vyks visą savaitę. Susitikimo tema: Europos Sąjunga, jos institucijos, migracija. Pirmą dieną virtualiai keliavome po Ispanijos  mokyklą ir jos teritoriją. Po to mokiniai  po vieną- du  iš kiekvienos šalies susipažino,  diskutavo bendromis temomis, vėliau gavo skirtingas užduotis apie Europos Sąjungos simbolius, institucijas, sveikatos draudimus ir kitas temas. Kiekviena grupė atliktą užduotį pristatė kitiems dalyviams. Mokiniai džiaugiasi gauta galimybe pabendrauti su bendraamžiais iš kitų šalių ir kartu atlikti edukacines užduotis.

Su nekantrumu laukiame  penktadienio, kai vėl galėsime bendrauti su savo naujais draugais.