Tai tarsi projekto „Mūsų upių tėkmėje“ metu pradėto darbo ir bendradarbiavimo tąsa. Jame dalyvauja ne tik 4 mokyklos iš Lietuvos, Ispanijos, Prancūzijos ir Nyderlandų, bet ir prisijungia viena nauja partnerė Italijoje. Mūsų bendras tikslas — ugdyti moksleivių europietiškumą, plėsti jų pažiūras, supažindinti su Europos kultūrų skirtumais ir panašumais. Projekto veiklų metu įgyti bendravimo ir platesnio mąstymo įgūdžiai padės mokiniams pasijausti visos Europos piliečiais, sugriauti dėl komunikacijos ir supratimo stokos nusistovėjusius stereotipus. Būtent didžiulė stereotipų įtaka ir skatina ieškoti glaudesnių bendravimo būdų, nenuleisti rankų mokantis kalbas, nes tik suprasdami vienas kitą galime sunaikinti sustabarėjusius ir tolimesniam progresui trukdančius mitus. Kaip įrankis, supažindinantis su kalbine įvairove bei motyvuojantis mokytis naujų kalbų, bus pasitelkiamas internetinis radijas. Į projekto veiklas, apimančias savo šalių pristatymus, keitimąsi nuomonėmis, diskusijas, dalinimąsi patirtimis bei tiesiog neišdildomų įspūdžių kūrimą, įsitrauks apie 300 mokinių. Projekto metu moksleiviai išmoks atpažinti ir griauti stereotipus, atvers naujus kultūrinius ir kalbinius horizontus, gerins bendravimo gebėjimus, įsitikins, kaip svarbu vertinti ir gerbti Europoje klestinčią įvairovę. Pagrindinė projekto kalba - prancūzų, tačiau bus naudojama ir anglų bei gimtosios kalbos. Džiaugiamės, kad pirmasis partnerių susitikimas gruodžio pradžioje vyks būtent Lietuvoje, į Ukmergę atvyks 16 mokinių ir 8 mokytojai. Jo metu bus išrinktas projekto logotipas, mokiniai pristatinės savo šalis, diskutuos apie viešojoje erdvėje vyraujančius stereotipus, kurs radijo laidas. Visus susidomėjusius šiuo projektu kviečiame aktyviai jungtis ir dalyvauti. Net 16 aktyviausių gimnazijos mokinių turės galimybę išvykti į projekto partnerių šalyse vyksiančius susitikimus.

Registracijos į projektą anketa mokiniams