Spalio 28 dieną gimnazijos bibliotekininkės dalyvavo Ukmergės rajono ugdymo įstaigų kvalifikacijos tobulinimo renginyje „Mokomės iš kultūrinių pokyčių Želvoje“.

Renginio dalyvės lankėsi Želvoje prie didingo Memorialo rezistencijos aukoms atminti - Baltojo kryžiaus, kuris buvo pastatytas 1991 m. Memorialo autorius – architektas Henrikas Šilgalis. Šio krašto rezistencijos aukų atminimas buvo pagerbtas tylos minute. Visą informaciją apie Baltąjį kryžių bei rezistencijos aukas dalyviams perdavė Želvos gimnazijos muziejaus įkūrėja ir vadovė, praeityje buvusi Želvos gimnazijos direktorė ir lietuvių kalbos mokytoja Zita Kriaučiūnienė.

Bibliotekininkai taip pat apsilankė Želvos gimnazijoje, gimnazijos muziejuje ir bibliotekoje. Gimnazijos muziejuje kartu su muziejaus įkūrėja Z.Kriaučiūniene dirba ir jos dukra R. Povylienė – lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė. Z.Kriaučiūnienė bibliotekininkams papasakojo Želvos gimnazijos kūrimosi istoriją, supažindino su Želvos gimnazijos muziejuje esančiais eksponatais. Viena dalis eksponatų atspindi Želvos krašto istoriją, kita dalis - Želvos gimnazijos istoriją. Z.Kriaučiūnienė ir R.Povylienė yra parengusios tokius leidinius, kaip „Želvos legendos“, „Antrasis medžio gyvenimas“. Šiuos leidinius, muziejaus puoselėtojos, padovanojo ir mūsų gimnazijos bibliotekai.

Želvos gimnazijos bibliotekininkė J.Gelūnaitė supažindino bibliotekininkus su gimnazijos bibliotekos fondais ir su gimnazijos erdvėmis.

Ukmergės rajono ugdymo įstaigų bibliotekininkai taip pat lankėsi ir Liaušių bibliotekoje. Liaušių vyresnioji bibliotekininkė Ž.Lukšaitė susirinkusius supažindino su bibliotekos fondais, papasakojo ir parodė filmuotą medžiagą apie meninės skulptūros, skirtos Lietuvos šimtmečio progai paminėti, gimimą. Ši skulptūra iškilo 2018 m. šalia kelio Ukmergė – Molėtai. Skulptūroje pavaizduotas seniausias tautos simbolis Vytis bei tautos patriarchas Jonas Basanavičius. Meninės skulptūros autorius Vaidas Ramoška.

Kvalifikacijos tobulinimo renginys „Mokomės iš kultūrinių pokyčių Želvoje“ bibliotekininkams leido pažinti Želvos krašto kultūros ir istorijos paveldą.

Informaciją pateikė gimnazijos bibliotekininkės.