Lapkričio 26 d.  Kaune vyko Respublikinio projekto „Giminės medis – 2019“, skirto Vietovardžių metams, apdovanojimai.Mūsų gimnazijos moksleivės  Rugilės  Godliauskaitės  (3a kl.) kūrybinis darbas „Mano šeimos istorija“ laimėjo I- ąją vietą. Rugilė jau antri metai tapo laureate. Moksleivė  auditorijai pristatė savo darbą ( laureatams privalu pristatyti savo darbą), demonstravo skaidres, skaitė pranešimą, pasakojo, kaip rinko medžiagą, domėjosi giminės istorija, papročiais, tradicijomis, relikvijomis, miestelių, iš kurių kilę, istorija, vietovardžių kaita.

„Šeima – tai miniatiūrinė visuomenė, nuo kurios vientisumo priklauso visas valstybės pagrindas“, - rašė žinomas Austrijos rašytojas, žurnalistas, fizikas teoretikas Fridrichas Adleris. Visiškai pritariu šiai minčiai, nes tik nuo kiekvienos šeimos išskirtinumo, savitumo ir kuriasi istorijos pamatas. Kiekviena šeima turi savo išskirtinę ir nepakartojamą istoriją. Juk tai yra mūsų pats didžiausias turtas, kokį mes turime. Šį turtą reikia puoselėti, saugoti ir, žinoma, pažinti. Visos šeimos turi savo kilimo, susikūrimo vietas, apie kurias mes dažnai net nepagalvojame, o juk jose buvo gyvenama, dirbama, švenčiama, sukuriamos naujos šeimos ir atrandamas naujas gyvenimo kelias......“