Šiandien ketvirtų gimnazijos klasių mokiniai vykdo projektą „Kultūrinė ekspedicija Sūduvos krašte", finansuojamą Kultūros paso ir Ukmergės rajono savivaldybės vaikų vasaros stovyklų ir kitų neformaliojo vaikų švietimo veiklų programų lėšomis. Pažintį su Marijampole jie pradėjo Kultūros centre. Edukacijos ,,Taip skamba Suvalkija” metu moksleiviai susipažino su regiono kultūriniais ypatumais, dainavo ir grojo Sūduvos dainas.

Antrasis užsiėmimas — orientacinis žaidimas Marijampolėje „Miesto detektyvas", jo metu ketvirtokai turėjo rasti žymiausius miesto objektus, sužinoti jų istoriją. Greičiausiai su užduotimis susidorojusios komandos buvo apdovanotos prizais.

Po pietų projektą vykdantys ketvirtokai lankėsi dr. Jono Basanavičiaus tėviškėje, Basanavičynėje — Ožkabaliuose. Susipažinę su sodyba, kurioje užaugo signataras, mokiniai varžėsi protų mūšyje „Ką žinau apie Joną Basanavičių", vėliau dalyvavo edukacijoje ,,Keptuvėj čirška, burnoj tirpsta”. Jos metu sužinojo apie ano meto ūkio darbus ir kasdienį žmonių gyvenimą, galėjo paragauti ,,razavų” ir ,,čirvinių” blynų su įvairiais dažiniais.

Ilga diena pažįstant Sūduvos kraštą J.