J.Basanavičiaus 10, LT-20107 Ukmergė Kodas 190341397
Tel. 8~340 63612, faks. 8~340 63662
El. paštas: rastine@basanavicius.ukmerge.lm.lt
Darbo laikas: I-IV 8-16.45 val., V 8-15.30 val.
Pietūs: 12.00 - 12.30 val.
Elektroninis dienynas Tvarkaraščiai Ugdymas karjerai Basakojis Projektai
  • Description slide 5

  • Description slide 6

  • Description slide 7

  • Description slide 8

 Šiaurės šalių literatūros savaitė – tai jau trečią dešimtmetį Šiaurės šalių asociacijų "Norden" vykdomas kultūros projektas, kurio tikslas yra puoselėti garsinį skaitymą ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją, propaguoti Šiaurės šalių literatūrą bei prisidėti prie skaitymo skatinimo. Rengiama kasmet antrąją lapkričio savaitę.

Šiais metais gimnazijoje vyko netradiciniai Šiaurės šalių literatūros garsiniai skaitymai. Lietuvių kalbos mokytoja A.Aukštuolienė ir skaityklos bibliotekininkė G.Strobeikaitė nuotoliniu būdu pravedė 3d klasės gimnazistams Šiaurės šalių literatūros garsinius skaitymus. Gimnazistai skaitė paaugliams ir jaunimui rekomenduotos švedų rašytojo J.Wegeliaus knygos "Žudiko beždžionė" ištraukas: 6 skyrių "Nakties drama" ir 7 skyrių "Žudiko beždžionė". Autorius už šią knygą 2015 m. gavo Šiaurės Tarybos vaikų ir jaunimo literatūros premiją.

 Šių metų skaitymams siūlomos knygos tiesiog pulsuoja gyvybe, jos kelia didžiuosius klausimus apie gyvenimą ir mirtį, apie privilegijas, teises ir atsakomybę.

Šiaurės šalių literatūros savaitės metu gimnazijos skaitykloje buvo eksponuojamos ir Šiaurės šalių autorių knygos – Danijos, Švedijos bei Norvegijos. Knygų parodą parengė gimnazijos bibliotekininkės.

 Šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitė kvietė visus pamąstyti apie tai, ką reiškia būti pasaulio piliečiu ir paieškoti savo vietos pasaulyje. Pasaulyje mūsų yra arti aštuonių milijardų ir kiekvienas mūsų gyvena bei kuria savo unikalų pasaulį, savo unikalią istoriją. O kartu mes visi kuriame tai, kas yra mūsų pasaulis.

Džiaugiamės prisidėję prie Šiaurės šalių literatūros