„Swedbank“ iniciatyva sausio 21d. buvo surengta didžiausia Lietuvoje nuotolinė pamoka „Mokonomika“. Joje dalyvavo Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijos 2a klasės mokiniai ir jų auklėtoja Daiva Prokapienė. Į pamoka sukviesta daugiau nei 20 mokytojų, ekspertų ir mums gerai pažįstamų veidų, kurie pasakojo apie kūrybą, tvarumą, finansinį raštingumą, ekonomiką, pilietiškumą ir dar daugiau!

Gimnazistai sužinojo, kaip mokykloje užauginti ,,vienaragį“, apie pilietiškumą ir pandemijos metu itin svarbią savanorystę kalbėjo Gabrielius Liaudanskas-Svaras. Apie investicijų žengiant į suaugusių pasaulį svarbą pasakojo Nerijus Mačiulis, o kaip tapti laisvais suvaržymu metu supažindino Tomas Ramanauskas ir Kristupas Sabolius. Be to, buvo  atskleistas pergalių skaitmeniniame pasaulyje receptas. Pamokas užbaigė Žygimantas Kudirka-Mesijus – jis davė patarimų, kaip susikurti asmeninį prekės ženklą. Laikas neprailgo. Buvo smagu ir naudinga.

„Mokonomikos“ pamoka prisideda prie UNICEF ir UNESCO rengiamos „Didžiausios pamokos pasaulyje“, kurios tikslas kurti inovatyvias švietimo priemones, įgyvendinant Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslus.