J.Basanavičiaus 10, LT-20107 Ukmergė Kodas 190341397
Tel. 8~340 63612, faks. 8~340 63662
El. paštas: rastine@basanavicius.ukmerge.lm.lt
Darbo laikas: I-IV 8-16.45 val., V 8-15.30 val.
Pietūs: 12.00 - 12.30 val.
Elektroninis dienynas Tvarkaraščiai Ugdymas karjerai Basakojis Projektai
  • Description slide 5

  • Description slide 6

  • Description slide 7

  • Description slide 8

Kovo 19 d. Pasaulinės Žemės dienos proga, kartu su Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija, 15min. ir Atsakingo verslo asociacija „LAVA“ organizavo Žaliąją pamoką, kurios tema „IŠSAUGOKIME MŪSŲ ŽEMĘ“. 

Renginio metu išklausėme Eurokomisaro Virginijaus Sinkevičiaus ir Aplinkos ministro Simono Gentvilo sveikinimą.

Moksleivius sužavėjo Mariaus Čepulio žalioji pamoka „Apie „meilę“ gamtai. Kaip mes pasirenkame, ką mylėti ir saugoti, o ko nemėgti ir engti? “.

Vėliau vyko Laimos Česonienės paskaita „ COVID-19 pandemijos poveikis aplinkai ir klimato kaitai“.

Pasaulinė žemės diena – tai galimybė dar kartą atkreipti tarptautinės bendruomenės dėmesį į būtinybę atkurti mūsų žemę. Dabar tai ypač aktualu visiems planetos gyventojams. Klimato kaita, rūšių nykimas, pandemijos ir didžiulės stichinės nelaimės gali nulemti ateitį. Priemonių, skirtų švelninti klimato kaitą ar prisitaikyti prie jos, neužtenka. Todėl dėmesio centre turėtų būti natūralūs procesai, naujos ekologiškos technologijos ir novatoriškas mąstymas, kuris padėtų atkurti pasaulio ekosistemas. Atkuriant Žemę turi prisidėti ir kiekvienas iš mūsų.

Prie jos prisijungė ir Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijos 3 kl. mokiniai, bei jų geografijos mokytoja Daiva Prokapienė.