Kovo 27 d. 11 val. Vilniaus universitete nuotoliniu būdu vyko XX-asis Nacionalinis mokinių Česlovo Kudabos geografijos konkursas. Jame dalyvauti užsiregistravo 1216 mokinių iš 331 mokyklos. Prie jo prisijungė ir Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazistai.

11 val. vyko iškilmingas Konkurso atidarymas. Moksleivius ir mokytojus sveikino Vilniaus universiteto rektorius prof. dr. Rimvydas Petrauskas, Chemijos ir geomokslų fakulteto Geomokslų instituto direktorius prof. dr. Egidijus Rimkus, Konkurso organizacinio komiteto pirmininkas dr. Virginijus Gerulaitis. Konkurso istoriją pristatė Vilniaus universiteto alumnė, geografijos bakalaurė Akvilė Izabelė Ramanauskaitė.

Kol mokiniai jungėsi prie Vilniaus universiteto e-mokymų sistemos ir sprendė Konkurso užduotis, geografijos mokytoja Daiva Prokapienė klausė prof. dr. Andrej Spiridonov paskaitą “Marso geologija, geografija, meteorologija, hidrologija ir kartografavimas”.

Atidarymo renginį moderavo dr. Jurgita Rimkuvienė.

Konkursą organizavo: Vilniaus geografijos mokytojų organizacinis komitetas, Vilniaus universiteto Geomokslų institutas ir Lietuvos geografų draugija.